Pesë raste të reja me koronavirus në Kosovë

Pesë raste të reja me koronavirus nga 358 testime u konfirmuan të mërkurën në Kosovë.

Tetë pacientë u shëruan nga koronavirusi në 24 orët e fundit, ndërsa raste aktive mbeten 104, thuhet në njoftimin e Ministrisë së Shëndetësisë.

LEXO EDHE  Zjarret në Gjirokastër, asfiksohet edhe një efektiv i FA

Që nga fillimi i pandemisë, në mars të vitit të kaluar, Kosova ka regjistruar gjithsej 107,926 raste me koronavirus.

Prej tyre, 2,265 pacientë kanë vdekur dhe 105,557 janë shëruar.