Parashikimi, ja si do të jetë moti të enjten

Pritet një tjetër ditë e kthjellët dhe e nxehtë, me vranësira të lehta gjatë paradites në zonat perëndimore, ndërsa pasditja zhvillon vranësira në zonat malore, por jo reshje.

Temperaturat vijojnë me rritje në të dyja vlerat e ditës, duke variuar nga 14 në 37-38°C.

LEXO EDHE  Zjarret në Gjirokastër, shënohet viktima e parë

Era do të fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det nga drejtimi jugor gjatë gjithë ditës, duke krijuar në det dallgëzim të ulët.