Momente rrëqethëse në Kinë, gruaja mezi shpëtohet nga përmbytjet

Provinca e Kinës qendrore, Henan është goditur nga reshje të mëdha shiu dhe përmbytje.

Në Zhengzhou, 12 njerëz u vranë në një përmbytje të metrosë, ndërsa më shumë se 500 njerëz u shpëtuan, thanë autoritetet atje.

Video, e postuar në mediat sociale të martën, tregon sesi një grua u shpëtua teksa vërshimet për pak sa nuk i morën jetën.

Sipas parashikimeve, reshjet e mëdha të shiut do të zgjasin deri të mërkurën, por ato do të vazhdohen në të gjithë krahinën për tre ditët e ardhshme.

LEXO EDHE  Akuza për ngacmime seksuale, guvernatori i New York merret 11 orë në pyetje

Provinca e Kinës qendrore, Henan është goditur nga reshje të mëdha shiu dhe përmbytje.

Në Zhengzhou, 12 njerëz u vranë në një përmbytje të metrosë, ndërsa më shumë se 500 njerëz u shpëtuan, thanë autoritetet atje.