Maqedonia e Veriut, 15 raste të reja me Covid

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut janë realizuar 2, 550 teste, prej të cilave kanë rezultuar pozitivë 15 persona.

Fatmirësisht asnjë viktimë nuk është shënuar përgjatë orëve të fundit. Instituti i Shëndetit Publik njoftoi se 6 pacientë me Covid e kanë fituar betejën me sëmundjen e rëndë.

LEXO EDHE  Ja cilat janë simptomat më të zakonshme të koronavirusit tek njerëzit e vaksinuar

Ndërkohë që nga fillimi i pandemisë në Maqedoni janë diagnostifikuar 155, 965 pacientë, 150, 243 prej të cilëve janë shëruar dhe 5, 488 kanë humbur jetën.