Conor McGregor prezanton jahtin e ri Lamborghini, ja sa i ka kushtuar (FOTO)

Conor McGregor ka njoftuar se ka përfunduar puna për jahtin e tij Lamborghini teksa mjeti i tij 22 metra i gjatë është lëshuar në ujë.

Mundësi 33-vjeçar i kategorisë UFC te arteve te perziera, shpërndau fotot e mjetit të tij në rrjetet sociale teksa jahti Lamborghini Tecnomar 63 u transportua nga impjanti i ndërtimit në Itali drejt zonave të testimit.

Conor ka depozituar pagesën e majme të jahtit të tij Lamborghini që në tetor, duke thënë se ishte krenar për barkën e tij të re. Ajo i ka kushtuar 3 milionë euro.

LEXO EDHE  “A je në një lidhje?” Sara zbulon çfarë marrëdhënie ka me Atdheun (FOTO)

Tecnomar 63 është dizenjuar dhe stiluar nga grupi italian Sea Group e Tecnomar, për llogari të Lamborghini. Conor ka blerë jahtin e tillë të 12-te, nga vetëm 63 jahte që do të ndërtohen.

Mjeti 24 tonësh mund të arrijë një shpejtësi maksimale prej 69 milje në orë, me motorin e dyfishtë 4,000 kuaj fuqi. Veshja e brendshme e jahtit është e frymëzuar nga Lamborghini Miura e Countach.