Billie Eilish rrëfen arsyen pse gjithnjë vesh rroba të gjëra

317261-A7-002 001

Billie Eilish ka folur në lidhje me përpjekjen për të kontrolluar komentet përreth saj duke veshur rroba të gjera, dhe së fundmi ka thënë se “nuk funksionoi me të vërtetë”.

Ylli i popit është e njohur për veshjet e gjera në skenë dhe në paraqitjet publike dhe në një fushatë për Calvin Klein në 2019-ën, zbuloi se e bëri këtë për të ndaluar njerëzit të komentonin trupin e saj.

Në një intervistë të re për Vogue Australia, Eilish tha se taktika nuk kishte funksionuar.

LEXO EDHE  Mamasë së Yll Limanit i dërgojnë fotot e “papërshtatshme” të të birit, ja reagimi i saj (Foto)

“Është një punë e madhe të përpiqesh të kontrollosh imazhin, sepse njerëzit do të thonë gjithçka që mendojnë”, tha ajo. “Por ka qenë kaq e rëndësishme që të kem imazhin që dua dhe të përpiqem të dukem ashtu si dua të më shohin.

Sigurisht, nuk funksionoi vërtet. Është shumë e vështirë të kontrollosh komentet në një pozicion si imi, apo jo? Nuk mund ta kontrollosh dot aq shumë, por mund ta provosh”.