VIDEO/ Tragjikomedi në Ganë: Ndeshja u trukua, mbrojtësi bën dy autogola dhe prish planin

Komedi nga Gana. Një ndeshje e Premier League në këtë vend ka përfunduar në hetim për trukim, por mund të themi lirisht se nuk ka nevojë për hetim për të kuptuar se kjo ndeshje është e shitur apo e blerë.

International Allies u mund nga Ashanti Gold me shifrat 7-0. Mbrojtësit e Ashanti lejuan thuajse çdo aksion të kundërshtarit të përfundojë në rrjetë, vetëm në rastet kur sulmuesit e Ashanti nuk kishin shënjestër.

LEXO EDHE  VIDEO/ Kualifikimi me përmbysje në Conference League, shikoni festën e "çmendur" të Teutës

Jo vetëm kaq, por sjellja e portierit ishte alla-Mr. Bean, duke lënë topin të shkojë në rrjetë e bërë hedhje prej aktori amator. Ndërkohë, në fund ishte Hashmin Musah, i cili shënoi dy autogola dhe e dërgoi ndeshjen në shifrat 7-0./abcnews.al