Lajm tronditës te Milani, drejtuesi i lartë diagnostikohet me sëmundje të rëndë

Lajm tronditës te Milani. Me një njoftim zyrtar për shtyp në faqen e saj të internetit, Milan azhornoi tifozët dhe partnerët e klubit për kushtet shëndetësore të Ivan Gazidis, që sot është shtruar me urgjencë në spital.

Këtu është shënimi zyrtar: “AC Milan informon të gjithë mbështetësit e saj dhe palët e interesuara të Klubit se CEO ynë, Ivan Gazidis, është diagnostikuar me kancer në fyt.

Bazuar në një seri të gjerë të testeve dhe hetimeve klinike të kryera menjëherë, mjekët parashikojnë që ai do të shërohet plotësisht.

Ivan do të mbetet operativ gjatë trajtimeve të nevojshme në klinikat e specializuara, me mbështetjen e plotë të klubit, presidentit Scaroni dhe menaxhmentit të klubit.

LEXO EDHE  Depay: Mezi po pres, të luaj me Messin ka qenë ëndërr për mua

Në një mesazh për të gjithë komunitetin e AC Milan, Ivan donte të komentonte dhe qetësontë të gjithë:

“Sigurisht, nuk është kurrë një kohë e mirë për një diagnozë të kancerit. Por për fat të mirë duket si një formë shumë e shërueshme.

Një ekip i nivelit të lartë mjekësor do të më ndjekë dhe unë kam mbështetjen e të dashurve të mi dhe të gjithë kolegëve dhe bashkëpunëtorëve të klubit: kam besim, në bazë të të gjitha konsultave të para mjekësore, që tumori do të trajtohet me sukses, me një shërim të plotë.