FOTO/ Zjarr pranë Gjirit të Hartës në Ksamil

Një zjarr ka përfshirë kodrën pranë plazhit të Gjirit të Hartës në Ksamil. Shkurre dhe pemë kanë marrë flakë.

Pushuesit që kanë zgjedhur ditën e sotme të kalojnë disa orë në Gjirin e Hartës janë ndier të pashqetësuar teksa shohin tymin.

LEXO EDHE  Ja zonat që nuk do kenë energji elektrike ditën e hënë në Tiranë

Gjithsesi, zjarrfikësja e Sarandës ndodhet në vendngjarje dhe po punon për të shuar flakët.