FOTO/ Zjarr pranë Gjirit të Hartës në Ksamil

Një zjarr ka përfshirë kodrën pranë plazhit të Gjirit të Hartës në Ksamil. Shkurre dhe pemë kanë marrë flakë.

Pushuesit që kanë zgjedhur ditën e sotme të kalojnë disa orë në Gjirin e Hartës janë ndier të pashqetësuar teksa shohin tymin.

LEXO EDHE  Nga zgjedhjet e 25 prillit te inceneratorët, Basha: Do propozojmë ngritjen e 3 komisioneve hetimore parlamentare

Gjithsesi, zjarrfikësja e Sarandës ndodhet në vendngjarje dhe po punon për të shuar flakët.