E pabesueshme, ylli i Anglisë luajti në finale me brinjë të thyera!

Luke Shaw ka qenë një nga protagonistët e padiskutueshëm të Euro 2020.

Mbrojtësi i fortë i Manchester United ka shënuar pak sekonda pas fillimit të ndeshjes mes Italisë dhe Anglisë.

Por janë të paktë ata që e dinin se Shaë e ka luajtur finalen me brinjë të thyera!

Siç ka zbuluar SunSport, mbrojtësi i krahut i United, 26 vjeç, e ka pësuar dëmtimin gjatë fitores 2-0 të Anglisë kundër Gjermanisë në 1/8-at.

LEXO EDHE  Lojërat Olimpike, Erkand Qerimaj renditet i pari në baterinë B

Tani, Luke Shaw është me pushime në Greqi me shokë të tjerë të kombëtares dhe trajneri i tij, Ole Gunnar Solskjaer, pret me padurim të kuptojë nëse do ta ketë në dispozicion pas pushimeve.