Aksident në aksin Lezhë-Milot, përplasen 3 makina

Një aksident i trefishtë është regjistruar ditën e sotme në aksin Lezhë-Milot në afërsi të një karburanti.

Mësohet se në aksident janë përfshirë 3 mjete me drejtues J.K., banues në Maqedoni, I.B., banues në Kosovë dhe K.M., banues në Lezhë.

Burimet paraprake bëjnë me dije se si pasojë e përplasjes dy pasagjerë kanë pësuar dëmtime të lehta, ndërsa shoferët janë shoqëruar në komisariatin e policisë Lezhës.

Sakaq grupi hetimor po vijon punën për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.

Lezhë/Informacion paraprak

LEXO EDHE  Rrahu dhe përdhunoi shqiptaren 50-vjeçare, zbardhet biseda e 35-vjeçarit bullgar me nënën: Duhet ta kisha bërë me kohë...

Në aksin rrugor Lezhë-Milot, në afërsi të një karburanti janë përfshirë në aksident rrugor mjetet me drejtues shtetasit J.K., banues në Maqedoni, I.B.,banues në Kosovë dhe K.M., banues në Lezhë.

Kanë marrë dëmtime të lehta shtetaset S.B.dhe H.M., të cilat ishin pasagjere në këto mjete.

Drejtuesit e mjeteve janë shoqëruar në Komisariatin e Policisë Lezhë, për veprime të mëtejshme.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e plotë të shkakut dhe rrethanave të ngjarjes.