Sezoni 2021/2022 i Serie A, njihuni me programin zyrtar të javës së parë

Serie A ka vendosur zyrtarisht oraret e ndeshjeve të javës së parë dhe të dytë të sezonit 2021-22.

Kampionët në fuqi (Inter) hapin kampionatin në orën 18:30, e shtunë, ndaj Genoa-s në “San Siro” dhe gjithashtu do të luajnë herët edhe fundjavën pasuese.

Juve në Udine të dielën në mbrëmje, Milani mbyll raundin e 1-të të hënën në orën 20:45 në fushën e Sampdoria-s.

Në fakt, Inter-Genoa do të hapë kërcimet e Serisë A 2021-22 për debutimin zyrtar të Simone Inzaghi në stolin zikaltër.

Ndeshja e planifikuar për të shtunën 21 gusht në ora 18:30, e fiksuar në të njëjtën kohë edhe për Verona-Sassuolo: menjëherë një sfidë e mëparshme për Di Francesco.

Të shtunën në orën 20:45 do të jetë radha e debutimit të Maurizio Sarrit, që do të përballet me të kaluarën e tij.

LEXO EDHE  Prezervativi e ndihmoi të fitonte medalje/ Atletja i çudit të gjithë

Në Castellani luhet Empoli-Lazio, në të njëjtën kohë Torino-Atalanta. Të dielën, dy ndeshje të planifikuara në 18.30, duke përfshirë Juve në skenë në Udine, ndërsa Bologna do të presë Salernitana të sapo promovuar.

Të hënën në orën 18.30 hapësirë ​​për Cagliari-Spezia, ndërsa java e parë do të mbyllet në 20:45 me Sampdoria-Milan.

Të Shtunën 21 Gusht (18:30)

Inter-Genoa

Verona-Sassuolo

Të shtunën 21 Gusht (20:45)

Empoli-Lazio

Torino-Atalanta

Të dielën 22 gusht (18:30)

Bologna-Salernitana

Udinese-Juventus

Të dielën 22 gusht (20:45)

Napoli-Venezia

Roma-Fiorentina

E hënë 23 gusht (18:30)

Cagliari-Spezia

E hënën 23 gusht (20:45)

Sampdoria-Milan