Lufta anti-Covid, sot nis vaksinimi për qytetarët mbi 18-vjeç

Ashtu sic ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu paralajmëroi, sot nis vaksinimi për çdo qytetar mbi 18-vjeç.

Manastirliu u bëri thirrje qyetarëve të rinj që të vaksinohen.

‘Në Bicaj të Kukësit, ku ekipet tona shëndetësore po vaksinojnë derë më derë, për të mbrojtur sa më shumë qytetarë nga virusi i rrezikshëm COVID-19. Nga nesër, nis java e vaksinimit të hapur për çdo qytetar +18 vjeç, për t’u vaksinuar pa kufizim, në çdo qendër shëndetësore dhe qendër vaksinimi kudo në vend’, u shpreh Manastirliu.

LEXO EDHE  Plagosi dy shokët për një gërvishtje makine, e shkuara e errët e Aldo Gjinit

Në vendin tonë kanë mbërritur deri tani 1,578,790 doza vaksine ndaj COVID19 dhe në total janë kryer 1,052,108 doza, prej tyre 455,131 qytetarë i kanë marrë të dyja dozat e vaksinës antiCOVID.