Arti në zi/ Ndahet nga jeta këngëtari i famshëm! Emri (Foto)

Ka ndërruar jetë në moshën 81-vjeçare këngëtari i njohur grek Tolis Voskopulos, i njohur ndryshe si legjenda e pentagramit.

I papërsëritshmi Tolis Voskopulos është përballur me disa probleme shëndetësore kohët e fundit dhe fatkeqësisht nuk arriti të dilte fitues.

Ai hyri në diskografi me këngën ‘Hap pas hapi’ nga kompozitori i paharruar Lykourgos Markeas.

Krijimi i tij në pentagram erdhi me Agoninë në vitin e rëndësishëm 1968 (përbërja e George Zambeta) e cila për një kohë shumë të shkurtër tejkaloi 300,000 shitje, një numër i pakapshëm për kohën e tij.

LEXO EDHE  Një nënë 49-vjeçare si Sofia Vergara/ Aktorja çmend fansat me foton e saj me bikini

Këngëtari pati një sërë bashkëpunimesh mbresëlënëse, duke interpretuar këngë nga Giorgos Zambetas, Mimi Plessas, Akis Panos, Thanasis Polykandriotis, Marios Tokas, Giannis Parios, Giorgos Katsaros, Costas Virvos, Phoebus dhe shumë të tjerë.