VIDEO/ E tmerrshme, shikoni si burri shpëton nga përmbytjet në Turqi

Përmbytjet e pazakonta dhe të befta në Europë kanë sjellë jo pak dëme, në njerëz dhe materiale.

Përpos Gjermanisë, Austrisë dhe vendeve të Europës Perëndimore, që janë prekur nga stuhitë, edhe Turqia nuk ka shpëtuar pa qenë nën vorbullën e përmbytjeve.

Në një video të publikuar nga mediat turke, shikohet sesi një burrë shpëton për pak nga stuhia.

LEXO EDHE  Të dehur në timon, pa patenta dhe me shpejtësi ‘skëterrë’/ Arrestohen 12 persona, pezullohen 47 leje drejtimi

Ndërsa, shtëpia ku ai dhe të tjerët jetonin, është shkatërruar totalisht.

Nga përmbytjet në Europë, kanë ndërruar jetë deri më tani mbi 160 persona.