FOTO/ Stuhia godet Shqipërinë, zonat më të rrezikuara. Kontrolloni direkt motin

Reshjet e shiut që nisën pas mesnate, në orët e para të ditës së sotme mbi territorin shqiptar do të vijojnë përgjatë gjithë ditës, në mbrëmje, por edhe nesër në një pjesë të vendit. Moti i keq do të shoqërohet me stuhi, vetëtima, breshër dhe erë të fortë.

Për të kontrolluar zonat më të prekura klikoni KETU.

Mediat greke kanë publikuar hartën me atë që pritet që të ndodhë edhe mbi vendin tonë në cdo orë dhe sa pritet që të zgjasë stuhia.

LEXO EDHE  Aksidenti me 10 viktima, në autobus ndodheshin 15 fëmijë/ Ja gjendja e të plagosurve

Ndryshe nga Jugu, vija bregdetare nga Velipoja në Durrës sot u braktis nga turistët si pasojë e motit shumë të keq, stuhisë dhe dallgëve.

Ballkani po goditet nga fenomeni i ashtuquajtur “liqeni i ftohtë”, i cili shkaktoi përmbytjet vdekjeprurëse në Gjermani dhe Belgjikë.