Automjeti del nga rruga, plagoset drejtuesi

Një aksident është regjistruar paraditen e sotme në Përrenjas. Sipas Policisë, në fshatin Pishkash, mjeti tip “Hyundai”, me drejtues shtetasin A.B., 40 vjeç, me shtetesi rumune, ka dalë nga rruga dhe për pasojë është plagosur.

I plagosuri ndodhet në spital dhe mësohet se është jashtë rrezikut për jetën.

“Më datë 18.07.2021, rreth orës 11:30, në aksin rrugor Librazhd-Prrenjas , në fshatin Pishkash, mjeti tip “Hyundai”, me drejtues shtetasin A.B., 40 vjeç, me shtetësi rumune, ka humbur kontrollin e mjetit duke dalë nga rruga dhe për pasojë është plagosur drejtuesi i mjetit i cili është transportuar në Spital dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

LEXO EDHE  Covid në Greqi, 2874 raste të reja dhe 15 humbje jete

Grupi hetimor ndodhet në vendgjarje dhe po punon për zbardhjen e shkaktut të aksidentit,” njofton policia.