VIDEO/ “Pak samba nga Brazili”, Partizani tregon spektaklin e Stenio Junior dhe Cardozo në Conference League

Partizani u kualifikua në turin e dytë të Conference League duke mundur në të dyja ndeshjet Sfintul. Të kuqtë dhuruan spektakël duke shënuar 8 gola, ndërsa në raundin tjetër do të përballen me Baselin, skuadrën e madhe zvicerane.

Në një postim në faqen zyrtare, Partizani ka publikuar një video nga spektakli që Stenio Junior dhe Lucas Kardozo kanë bërë në këto dy takime. Stenio Junior shënoi 4 gola dhe 3 asiste, ndërsa Cardozo 2 gola dhe 2 asiste dhe ndihmuan ekipin që të kalonte në turin tjetër. Në këto dy takime nuk ka munguar as “samba braziliane” nga të dy lojtarët në fushën e lojës dhe Partizani i ka përmbledhur në një video të postuar në faqen zyrtare.

LEXO EDHE  Milani pranë blerjes së madhe, ylli i Realit drejt San Siros