U arrestua për vrasjen e bankierit italian, ja kush është 31-vjeçari shqiptar

Një 31-vjeçar shqiptar dyshohet si një nga vrasësit e ish-bankierit italian, krim i kryer të premten, ndërsa viktima po tërhiqte para në një bankomat.

Shqiptari 31-vjeçar, i arrestuar nga policia quhet Paulin Mecaj. Ai u kap pak orë pas krimit me akuzën e vrasjes së 69-vjeçarit.

Media italian TGR ka publikuar gjithashtu edhe foton e autorit të vrasjes. Hetimet e departamentit operativ të komandës provinciale dhe të policisë së Leçe bënë të mundur që menjëherë të shtrëngohet rrethi dhe të bihet në gjurmët e bashkëpunëtorit që ishte me të.

LEXO EDHE  Covid-19 në Shqipëri, 35 humbje jete dhe mbi 6 mijë raste në 1 javë

Ngjarja ndodhi mbrëmjen e djeshme ku një ish-menaxher i bankës 69-vjeçar, sapo kishte bërë një tërheqje nga një ATM në degën e Banco di Napoli në San Pietro në Lama, dhe u vra nga dy vëllezër shqiptarë të cilët arriti ti identifikonte bashkëshortja e viketimës.