Rei Manaj largohet nga Barcelona B, drejt transferimit në kampionatin portugez

Rey Manaj drejt Superliges portugeze. Pas zërave për një kalim te Cadiz, tashmë ka zhvillime të reja rreth të ardhmes së sulmuesit lushnjar.

Famalicao pritet të jetë skuadra e re e Manajt, i cili sezonin e fundit ka shënuar me Barcelonën B 14 gola në ligën e tretë spanjolle.

LEXO EDHE  Kualifikimi historik i Laçit, presidenti Meta uron kurbinasit: Ekip fantastik dhe me karakter!

Te Famalicao raportohet që Manaj do të kalojë në huazim dhe në marrëveshje do të jetë edhe një klauzolë që i jep të drejtën klubit portugez që ta blejë.