Qindra rrënjë ullinj në Delvinë nën pushtetin e zjarrit

Pasditen e sotme, qindra rrënjë ullinj nën pushtetin e zjarrit në Matomarë, në afërsi të Stjarit, Delvinë.

Në vendin e ngjarjes ka shkuar zjarrfiksja e Delvinës, ndërkohë që në ndihmë të saj janë nisur edhe ajo e Finiqit dhe Sarandës.

LEXO EDHE  Nishani "shpërthen" ndaj Bashës: Ia ke vënë PD minat me kohë, sot po dëmton edhe...

Policia po punon për të zbardhur shkakun e këtij zjarrri që shkrumboi shumë rrënjë ullinj.