Denoncimi i personelit mjekësor: “Rama – Manastirliu mashtruan infermierët e spitalit Covid 2”

Ish- kryeministri Sali Berisha ka publikuar në Facebook-un e tij personal një denoncim, i bërë nga një infermier i Spitalit “Shefqet Ndroqi”. Sipas tij, Rama dhe ministrja Manastirliu, po tallen me infermierët e këtij reparti.

“Rama – Manastirliu mashtruan infermieret e spitalit covid 2! sb

Përshëndetje Doktor Berisha uroj të jeni mirë,

Atëherë unë doja të ju informoja dhe denoncoja që në asnjë nga spitalet covid ,nuk është dhënë bonusi i muajit Maj akoma që si rregull duhej të jepej brenda muajit Qershor zakonisht nga datat 22-27 të çdo muaji,në muajin Maj spitali Covid 2 ka qenë plot me pacientë covid dhe ne kemi punuar si në çdo ditë të pandemisë dhe duke bërë çdo punë që na takon ,duke punuar si asnjë spital tjetër covid me turne 16 orarshe,praktikë kjo e ndjekur vetëm në këtë spital,duke bërë punë që edhe nuk na takojnë ne sipas rregullores dhe duke i shërbyer këtyre pacientëve,pacienti i fundit me Covid nga spitali është larguar midis datave 15-17 qershor ,që do thotë spitali ka vazhduar të jetë spital për pacientët me covid edhe pas mbylljes së tij në datën 4 qershor nga Ministrja Manastirliu,është e tmerrshme se si të njëjtët njerëz që i lavdëron aq shumë dhe bën propagandë me ta për 1 vit e gjysëm menjëherë pas fitores së zgjedhjeve të muajit prill i heq bonusin që vetë e ke premtuar ,sipas asaj që di unë por edhe që thuhet nga të gjithë është se spitalet kanë nisur listat e personelit për përfitimin me të drejtë të bonusit por Ministria nuk e miraton me justifikimin se personeli ka qenë i vaksinuar në muajin Maj,ndërkohë që ne kemi qenë të vaksinuar njësoj edhe në muajt parardhës.

Është e tmerrshme se si tallet kjo qeveri me personelin shëndetësor që ka luftuar prej 1 viti e gjysëm me armikun e padukshëm,e ku janë shëruar me qindra e mijëra vetë,dhe si në çdo vend të botës edhe shumë të tjerë nuk ja kanë dalë dot,aspak mirënjohje nuk ka kjo qeveri jo vetëm për ne por për asnjë personel shëndetsor.”, shkruhet në postimin e Berishës.

LEXO EDHE  Burri ekzekutoi gruan me 8 plumba, zbardhen detajet e reja mbi krimin