Akuzohet se dekonspiroi operacionin gjerman, mbyllen hetimet për ish-numrin 2 të OFL

Prokuroria e Tiranës ka përfunduar hetimet për zv/drejtorin e OFL, Artan Shkëmbi dhe ka çuar për gjykim dosjen ndaj tij.

Artan Shkëmbi akuzohet për zbulim të akteve sekrete. Prokuroria kërkon që Shkëmbi të vijojë të mbetet i pezulluar nga detyra. Të Enjten, gjykata e Tiranës vendosi që të pezullonte edhe për 3 muaj të tjerë nga detyra Shkëmbin.

LEXO EDHE  Shkatërrohet rrjeti që lëshonte dokumente false në Itali, 5 shqiptarë rrezikojnë lejet e qëndrimit

Artan Shkëmbi dyshohet se dekonspiroi një operacion të autoriteteve gjermane për shkatërrimin e një grupi kriminal që merrej me trafik droge.