VIDEO/ Zhbllokohet skuadra e Duros, Laçi në avantazh ndaj Podgoricës

Më në fund shënon Laçi. Bardhezinjtë po përballen në “Elbasan Arena” me Podgoricën, teksa kanë humbur 1-0 në takimin e parë të luajtur në Mal të Zi.

Portieri i skuadrës mike u shfaq heroik në pjesën e parë duke pritur gjithçka, por është dorëzuar në minutën e 60-të. Ardit Deliu autori i golit për skuadrën kurbinase.

LEXO EDHE  VIDEO/ Gjarpri pezullon takimin Akhmat Grozny-Sochi në Rusi, ndërhyjnë rojet e sigurisë

Guindo uli bukur një top në zonën kundërshtare, asisti i Zarubica dhe goditje e saktë e mesfushorit kavajas, i cili i dhuron avantazhin e shumëpritur Laçit.

Për momentin ndeshja e Conference League shkon në shtesa, edhe pse kurbinasit po bëjnë gjithçka për të realizuar një tjetër gol.