Autobusi përplaset me murin, plagosen 12 persona, 5 prej tyre në gjendje të rëndë

Të paktën 12 persona kanë mbetur të plagosur pas një aksidenti në Uashington.

Një autobus pasagjerësh është përplasur me një mur dhe për pasojë 5 qytetarë kanë mbetur të plagosur rëndë.

LEXO EDHE  Vapa dhe pritja në kufi ia solli në “maj të hundës”, djali lahet në mes të rrugës (Video)

Ende nuk dihen shkaqet që kanë shkaktuar aksidentin, ndërsa shërbimet e zjarrfikëses dhe ambulanca mbërritën menjëherë në vendin e ngjarjes për t’i ardhur në ndihmë të lënduarve.