Arrestohet juristi i Kadastrës së Durrësit

Policia ka vënë në pranga juristin e Kadastrës së Durrësit, Mikel Zaho, pas një hetimi të nisur për një pronë në zonën e plepave në Durrës.

Zaho, 43 vjeç, është arrestuar si i dyshuar për veprat penale “Shpërdorimi i detyrës” dhe “Falsifikimi i dokumenteve”.

Raportohet se ka qenë prokuroria e Durrësit që ka kërkuar arrestimin e Zahos dhe personave të përfshirë në tjetërsimin e pronësisë për një sipërfaqe rreth 2 mijë metra katrorë në zonën e Plepave.

LEXO EDHE  Dirigjenti i njohur thirrje Ramës: O Pasha, mblidhi qentë dhe zagarët

Zaho është arrestuar edhe në vitin 2019 si i dyshuar për veprat penale “Shpërdorimi i detyrës” dhe “Falsifikimi i dokumenteve”.