Klubi Kosovar nuk ndalet në merkato, zyrtarizon ish-mesfushorin e Partizanit dhe Tiranës

Ulipiana e Edlir Tetovës pa frena në merkato. Pas mesfushorit të Teutës, Iran Gonçalves, bardheblutë kanë zyrtarizuar një tjetër përforcim cilësor. Bëhet fjalë për futbollistin Argjen Mustafa, i cili do të mbajë numrin 14.

28-vjeçari së fundmi ishte pjesë e Drenicës, ndërkohë që ka një karrierë shumë të pasur në futbollin shqiptar, teksa është aktivizuar me shumë skuadra si Partizani, Besa, Laçi, Tirana, Kamza, Flamurtari.

LEXO EDHE  Arsenal godet në merkato

Kujtojmë që më herët Ulpianës së Edlir Tetovës, iu bashkuan edhe futbollistë Shkalla dhe Rezi.