Messi vendos të ardhmen, mediat franceze zbulojnë prapaskenën

FILE PHOTO: Soccer Football - Copa America 2021 - Semi Final - Argentina v Colombia - Estadio Mane Garrincha, Brasilia, Brazil - July 6, 2021 Argentina's Lionel Messi celebrates after scoring a penalty during the shootout REUTERS/Henry Romero/File Photo

PSG braktis ëndrrën Messi. Kampioni 34-vjeçar argjentinas, i cili sapo ka fituar Copa America me Argjentinën, po negocion akoma me Barcelona-n për rinovimin e kontratës, që ka skaduar  30 qershorin e kaluar.

Klubi i Ligue 1, pasi ka bërë një sondazh me vetë lojtarin dhe përfaqësuesit e tij, duket se ka hequr dorë nga ideja për ta marrë në Paris.

LEXO EDHE  Lojërat Olimpike, Erkand Qerimaj renditet i pari në baterinë B

Kjo është ajo që shkruan Le Parisien. Pasi ka realizuar ëndrrën për të fituar një trofe me kombëtaren e tij, Messi kërkon të përfitojë nga javët e ardhshme për të pushuar dhe për të qenë gati për sezonin e ardhshëm që do të vazhdojë të jetë me katalanasit.