Autobusi del nga rruga dhe përfundon në greminë, raportohet për 24 viktima

Të paktën 24 persona kanë humbur jetën dhe disa të tjerë janë plagosur pasi një autobus doli nga rruga duke u rrëzuar në një greminë. Ndërsa sipas hetimeve paraprake shkak i aksidentit ka qenë shpejtësia e madhe e autobusit.

Të plagosurit u dërguan në spital për ndihmë mjekësore, ku disa prej tyre ndodhen në gjendje të rëndë shëndetësore.

Aksidenti ndodhi në provincën Tsukisaka. Në videot e postuara në mediat sociale shihen persona të vdekur të shtrirë në rrugë. Assaf theksoi se autobusi ra nga një lartësi prej më shumë se 150 metrash.

 

LEXO EDHE  Katër aksidentet më fatale në 20 vitet e fundit me autobusë për kosovarët