VIDEO/ E ngatërruan me lojtarin që humbi penalltinë ndaj Italisë, ultrasit anglezë sulmojnë tifozin

Bukajo Saka është njeriu më i urryer për tifozerinë angleze pas asaj penalltie të humbur ndaj Italisë ku këta të fundit u shpallën kampionë europe mbrëmjen e djeshme.

Në rrugët e Londrës, tifozët britanikë duken të frustruar dhe të nxehur pas asaj 11-metërshi dhe në rrugë kanë kapur një person që kishte ngjashmëri me sulmuesin anësor të Arsenalit.

Në pamjen e cila u bë virale duken fansat e kombëtares së “3 Luanëve” gati për ta goditur, por më pas kuptuan se kishin ngatërruar person.

LEXO EDHE  Barcelona mbyll me marrëveshje gjyqet me Neymar

Një situatë e pahijshme kjo duke parë se Saka tani është njeriu më i sulmuar për momentin.