Shakohoxha lë gazetarinë, shpall kandidaturën për kreun e FSHF

Dritan Shakohoxha ka treguar se do jetë kandidat për kreun e Federatës Shqiptare të Futbollit.

Përpara ndeshjes finale mes Italisë dhe Anglisë, nga Wembley ku ishte në koment të sfidës, Shakohoxha ka treguar për të ftuarit në Euromagjia në RTSH se do jetë përballë Dukës.

“Do lë gazetarinë, por në ambientin e sportit do të jem dhe do të jem gjatë. Çfarë të them më hapur? Do kandidoj për president të FSHF, kam bindjen se do të fitoj”, tha Shakohoxha.

LEXO EDHE  Shihet si pasuesi i Hoxhës te Partizani, talenti 19-vjeçar zyrtarizon largimin nga klubi i Kategorisë së Parë

Edhe më herët u aludua se gazetari i mirënjohur do kandidonte në zgjedhjet e FSHF, teksa zyrtarizimi vjen vetë prej tij. Zgjedhjet e FSHF mbahen shkurtin e 2022.