Ministria i bëri vetë publicitet kanabisit mes domateve, tani i vendoset flaka serës (VIDEO)

Ditën e sotme është përfshirë nga flakët Instituti i Transferimit të Teknologjive Bujqësore Lushnje.

Ende nuk dihet shkaku i zjarrit por, për shkak të masivitetit të tij, ka rrezikuar banesa dhe biznese pranë tyre. Por duket se ky zjarr fsheh nga pas një prapaskenë që Ministria e Bujqësisë e bëri vetë publike, por më pas fshiu gjithçka.

Bëhet fjalë për një video ku tregohej se mes perimeve rriteshin edhe disa bimë të ngjashme me kanabis sativa në Qendrën e Transferimit të Teknologjive Bujqësore në Lushnje. Ministria u tregua e zgjuar dhe i fshiu pamjet, por nuk dha asnjë detaj apo informacion në lidhje me këtë ngjarje për të mohuar apo pohuar prezencën e bimëve narkotike.

LEXO EDHE  Ballkani i hapur/ Soko: Marrëveshja favorizon mallrat serbe, dobëson produktet shqiptare

Në videon e mëposhmte të siguruar nga “GazetaShqip” mund të shihni në sekondën 38-të pamjet e kanabisit mes domateve.