E ardhmja e Dejvi Bregut në Turqi, zbulohet paga që joshi ish-sulmuesin e Teutës

Ndodhi më shpejt nga sa ishte parashikuar. Dejvi Bregu i ka dhënë lamtumirën Teutës para ndeshjes së kthimit me Sherif Tiraspolin, që do të luhet të martën në orën 19:00.

E shtuna ka qenë dita e fundit që “Këpuca e Artë” e Superiores është stërvitur me durrsakët. Pasi është përqafuar me të gjithë shokët e skuadrës, pjesëtarët e stafit dhe drejtuesit e klubit, Bregu ka bërë një mesazh emocionues në profilin e tij në “Instagram”, duke konfirmuar largimin nga Durrësi për një aventurë të re jashtë Shqipërisë.

“Panorama Sport” mëson se autori i 16 golave në kampionatin e fundit do të firmosë një kontratë 2-vjeçare me opsion rinovimi për një tjetër sezon me klubin e Ligës së Parë turke, Boluspor, aty ku aktualisht luan portieri i Kombëtares, Gentjan Selmani, ndërsa në të kaluarën janë aktivizuar edhe kapiteni i Teutës, Renato Arapi, si dhe ish-mesfushori shkodran, Gilman Lika.

LEXO EDHE  Hakimi bën sulmuesin për PSG-në, i jep fitoren në minutën e fundit

Gazeta zbulon se paga e vlonjatit shkon rreth 15 mijë euro në muaj, ndërsa në kontratë parashikohen edhe bonuse për golat dhe objektivat e klubit. Mësohet se për pak ditë Bregu do të pushojë pranë familjes në Vlorë dhe gjasa janë që deri në datën 20 korrik, të udhëtojë drejt Turqisë për të bërë edhe prezantimin zyrtar me skuadrën e Bolusporit.