Skënderbeu gjen “shpëtimin” te fqinjët, korçarët kërkojnë tjetër lojtar

Skënderbeu është duke kërkuar element të rinj në Kategorinë e Parë. Pas interesit për Manellarin, korçarët kërkojnë sërish një tjetër talent të Pogradecit. Bëhet fjalë për Jurgesi Lickollarin, sulmuesin anësor të liqenorëve.

23 vjeçari ka zhvilluar paraqitje të mira, teksa më herët ka qenë pjesë e skuadrës kuqezi të 21 vjeçarëve. Lickollari ia ka dalë të gjejë edhe katër herët rrugën e rrjetës, me korçarët e Memellit që po kërkojnë talentet në qytetin fqinj.

LEXO EDHE  Liga e Konferencës/ Kualifikohet Prishtina, eliminim i dhimbshëm i Dritës

Pritet që Manellari dhe Lickollari të vendosin të ardhmen, teksa kalimi në Superligë me Skënderbeun është pranë.