Me 85 persona në bord, rrëzohet dhe shpërthen në flakë avioni ushtarak

Një avion ushtarak me 85 persona në bord është rrëzuar në Filipinet jugore.

Lajmi është bërë i ditur nga shefi i Forcave të Armatosurave të këtij vendi, Gjeneral Cyrilito Sobetzana, ndërsa raportohet se deri më tani 15 persona janë shpëtuar nga avioni, që digjet, një C-130, i cili është rrëzuar në përpjekjet për t’u ulur në ishullin Jolo, në provincën e Soulou.

LEXO EDHE  VIDEO/ Kapen mat policët që po bënin s*ks në veturë gjatë orarit të punës

Sobetzana ka deklaruar se shpreson që jetë të tjera të shpëtohen nga avioni në flakë.