VIDEO/ Anglia e pamëshirshme ndaj Ukrainës, shënon dy herë brenda katër minutash

Anglia kryeson 3-0 ndaj Ukrainës dhe praktikisht është e kualifikuar për në fazën gjysmëfinale të Europianit. Pjesa e parë u vendos nga një gol i Harry Kane në minutën e 4-t.

Ndërkohë me të filluar 45 minutat e dyta, kombëtarja e drejtuar nga Southgate ka arritur të shënojë dy herë brenda 4 minutave. Dyfishimi i shifrave erdhi nga një qendërmbrojtës pikërisht, Harry Maguier në minutën e 46-të.

LEXO EDHE  Tokio 2020/ Gara e 3000 metrave, ja në ç'vend renditet Luiza Gega

Katër minuta më vonë, Harry Kane shënon sërish duke trefishuar shifrat. Protagonist edhe Luke Shaw, autor i të dy asisteve.