Prodhonin dhe shisnin drogë, arrestohet 39-vjeçari, procedohet motra e tij

Policia e Tiranës ka arrestuar një 39- vjeçar dhe ka proceduar penalisht motrën e tij, 61-vjeç, pasi akuzohen për prodhim dhe shitje të lëndëve narkotike.

Mësohet se është bërë arrestimi në flagrancë për veprën penale “Prodhim dhe shitja e narkotikëve” i shtetasit M. D., 39 vjeç, si dhe u procedua në gjendje të lirë për veprën penale “Veprime që pengojnë zbulimin e së vertetës” motra e tij shtetasja K. D., 61 vjeçe, pasi gjatë kontrollit fizik dhe të banesës së motrës së tij, u gjetën dhe sekuestruan një sasi me lëndë narkotike kokainë, 3 peshore elektronike, një shumë të konsiderueshme parash dhe sende të tjera të kundraligjshme.

LEXO EDHE  Djali masakron babain me thikë në dhomën e gjumit/ Detajet nga krimi

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë, për veprime të mëtejshme.