Kanosi me armë ish-bashkëshorten, pranga 43-vjeçarit

Policia e Tiranës ka arrestuar një 43-vjeçar, pasi kanosi me armë zjarri ish-bashkëshorten e tij.

Mësohet se ngjarja ka ndodhur në Sauk, ku është arrestuar shtetasi A. M, 43-vjeç, pasi në ambientet e banesës, po kanoste me armë zjarri ish-bashkëshorten e tij.

LEXO EDHE  Sherr mes prostitutave për klientët në Elbasan, 30-vjeçarja përfundon në spital

Gjatë kontrollit të banesës, Policia gjeti dhe sekuestroi në cilësinë e provës materiale 1 armë zjarri pistoletë dhe municion luftarak.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprat penale “Armëmbajtja pa leje” dhe “Kanosja”.