E rëndë në Angli/ Vrau fqinjin, policia qëllon për vdekje futbollistin 24-vjeçar

Në Angli ka ndodhur një ngjarje e paprecedentë ku policia ka qëlluar për vdekje mbi një futbollist 24 vjeçar.

Viktimë mbeti Kelvin Igeuani i cili gjatë një konflikti me fqinjin e tij, e ka qëlluar për vdekje këtë të fundit dhe ka marrë peng djalin e tij vetëm 2 vjeç.

Policia mbërriti pas telefonatës së banorëve që dëgjuan britma, dhe gjeti të mbytur në gjak një burrë rreth të 38-ve. Policia ndërhyri menjëherë për të shpëtuar fëmijën e vogël duke qëlluar për vdekje mbi 24 vjeçarin. Ngjarja ka tronditur Anglinë duke u bërë temë e ditës në mediat britanike.

LEXO EDHE  Gjendet i varur aktivisti bjellorus, kishte dalë për vrap kur u raportua se u zhduk

Igeuani kishte luajtur për disa sezone me skuadra të kategorive inferiore në Gjermani dhe prej disa kohësh ishte zhvendosur për të jetuar në Angli.