Aksident në aksin Elbasan–Librazhd, makina del nga rruga

Një aksident është shënuar në aksin Elbasan–Librazhd, ku një makinë ka dalë nga rruga në vendin e quajtur ‘Kthesa e Murrashit’.

Shkak mund të jetë shpejtësia tej normave të lejuara dhe lagështia në rrugë, si pasojë e reshjeve të orëve të fundit.

LEXO EDHE  Ballkani i hapur/ Fiton Serbia dhe Maqedonia, humb Shqipëria

Shoferi po merr mjekim në Urgjencën e Librazhdit dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën, ndërkohë që policia ka shkuar në vendngjarje për zbardhjen e plotë të ngjarjes.