“Qendërmbrojtësit më të mirë në botë”, legjenda e Gjermanisë thur elozhe për Chiellinin dhe Bonnucin

Italia heroike i bëri balle edhe Belgjikës një ndër pretendenteve kryesore për të triumfuar në këtë kompeticion të Kampionatit Europian.

Pas ndeshjes, nuk munguan elozhet për djemtë e Mançinit, por në veçanti për repartin mbrojtës që qëndroi i bashkuar deri në fundin e takimit.

LEXO EDHE  Partizani-Basel/ Incident me tifozët e skuadrës zvicerane, policia i përzë nga “Elbasan Arena”

Ish-futbollisti i Bajern Mynih dhe Gjermanisë, Bastian Schweinsteiger ka vlerësuar dy mbrojtësit ‘’axurrë’’, Xhorxho Kielini dhe Leonardo Bonucci duke i quajtur si më të mirë në botë. Një vlerësim i madh ky nga një lojtar i madh si  Schweinsteiger i cili ka bërë histori në futboll.