Kishte fshehur në shtëpi ish-deputetin grek, kush është 52-vjeçarja ukrainase

Ish deputeti grek i Agimit të Artë, Christos Pappas i arrestuar ditën e sotme nga policia ishte fshehur në shtëpinë e një gruaje nga 52-vjeçare nga Ukraina.

Ajo kishte qenë kandidate në zgjedhjet lokale në Athinë. Ajo u vu në pranga për fshehjen e një personi të kërkuar nga policia.

Ai ishte zhdukur prej muajit tetor, që pas gjyqit të mbajtur ndaj Agimit të Artë.

LEXO EDHE  Bilanci ditor i Covid në Kosovë, 3 humbje jete dhe 23 raste të reja

Pas arrestimit, Pappas u dërgua në qendrën e paraburgimit në katin e 12-të të drejtorisë së Përgjithshme të Policisë së Atikës.

Ai është dënuar me 13 vite burg për drejtimin e një organizate kriminale.