“Kam qenë si CR7”, Agustin Kola: Lukaku më kujton Ngoo-në, fle gjumë por…

Legjenda e Tiranës dhe e Kombëtares shqiptare, Agustin Kola, ishte i ftuar special në emisionin “Euromania” , në televizionin “News 24”. Në rrëfimin e tij, Kola, nuk i ka kursyer batutat pikante. Legjenda bardheblu u shpreh:

EURO 2020 – E kam ndjekur, jo rregullisht, por e kam ndjekur. Nuk ka ekipe të forta, të mira. Duhet grup, ka pasur lojëra të bukura. Unë jam tifoz i Italisë, por Belgjika është një kundërshtar shumë i fortë, luajnë futboll. U befasova nga Gjermania, sepse Gjermania më e dobët, gjithmonë ka dalë deri në finale ose gjysmëfinale.

Messi Apo Ronaldo – Po të bëjmë një krahasim mes Mesit dhe Kristiano Ronaldos, unë isha Kristiano Ronaldo, punë 90%, 5 % talent. Si koncept kjo është ideja.

Përballja me Rummenigen- Ne kur luanim në atë kohë në Europë, shpresonim mos hanim shumë gola. Kemi qenë profesionista, vetëm se ishim grup. Kishim fuqi, por nuk kishim përvojë. Nuk e imagjinonim dot që do të luanim kundër Rumeniges, që e shikonim në televizor. E ndërrova bluzën me Rumenigen, edhe sot mban era dodorand (parfum).

LEXO EDHE  50 m stil i lirë, Merizaj e treta në baterinë kualifikuese, por mbetet jashtë gjysmëfinaleve

Italia- Unë jam tifoz që në 1971 i Italisë, shoh një Italia që i përshtat kundërshtarit. Edhe trajneri duhet të fusë lojtarë të freskët në lojë, çdo trajneri i merr lojtarët nga më të mirat, por Italia i përshtatet kundërshtarit. Është një belgjikë që ka lojtarë teknik dhe të nxjerrin nga situata. Gjithmonë Italia ka pasur grupin, edhe në vitet e hershme që ka fituar tituj lojtarët e Juventusit mbizotëronin kë kombëtare, Hrupi është forca e italiane.

Lukaku si Ngoo – Lukaku më kujton lojtarin e Tiranës, Ngon. Fle gjumë, po bën gola dhe të jep pikët, pastaj fiton kampionatin.