E kërkonte edhe Partizani, Edison Ndreca: Ja si më bindi Kukësi për të firmosur

Kukësi arriti ta fitonte duelin me disa skuadra për të marrë shërbimet e mbrojtësit të majtë, Edison Ndrecës. I shumëshëtitur në disa skuadra të kampionatit shqiptar, 26- vjeçari preferoi të niste një aventurë të re, pikërisht me Kukësin, duke firmosur për dy sezone me verilindorët.

Në një prononcim për “Panorama Sport”, mirditori pohon se ka ardhur në këtë skuadër për të fituar trofe dhe është i bindur se ka bërë zgjedhjen e duhur.

LEXO EDHE  Arsenal godet në merkato

“Të jem i sinqertë, kam pasur oferta nga 4-5 ekipe gjatë kësaj merkatoje vere, por duke parë ambiciet e Kukësit, i cili ka gjithnjë synime madhore, vendosa të pranoja ofertën e këtij klubi. Personalisht mendoj se kam bërë zgjedhjen më të mirë dhe duke parë interesimin e këtij klubi, nuk e pata shumë të vështirë të zgjidhja se ku do të vijoja karrierën time”, u shpreh fillimisht ish-futbollisti i Bylisit.