Vllaznia konfirmon miqësoren e tretë, ja kundërshtari i radhës i kuqebluve

Vllaznia ndodhet prej disa ditësh në Zllatibor të Serbisë për të zhvilluar fazën përgatitore. Skuadra shkodrane luajti ditën e sotme ndeshjen miqësoren ndaj Sutjeska dhe sfida u mbyll në barazim 1-1.

Kjo ishte miqësorja e dytë për shkodranët pasi pak ditë më parë Vllanzia luajti ndaj Buduçnost dhe ndeshja u mbyll po në barazim 1-1.

LEXO EDHE  VIDEO/ Uzuni shkëlqen sërish, protagonist në kualifikimin e Ferencvaroshit

Drejtuesit e klubit nuk kanë humbur kohë dhe kanë gjetur kundërshtarin e radhës. Ditën e diel, Vllaznia do të sfidojë Novi Pazarin, skuadrën e Superligës së Serbisë.

Klubi nuk ka ndërmend që të bëjë pushim duke parë se sfida e Conference League ndaj Shirok po afron dhe lojtarët duhet të jenë në maksimumin e tyre.