EURO 2020/ Portugali-Francë mbyllet në barazim, CR7 rekordmen

Gola, përmbysje, frikë, një sy në Mynih dhe një tjetër rekord. Franca dhe Portugalia kanë arritur të kualifikohen në 1/8 e Kampionatit Europian, pas barazimit 2-2.

Cristiano Ronaldo (31, 60)  dhe Karim Benzema (45+2, 47) ishin autor të golave për të dyja kombëtaret.

LEXO EDHE  Interesim i madh, ja sa bileta janë shitur deri tani për sfidën Vllaznia-AEL

Një rezultat që, i ndërthurur me 2-2 midis Gjermanisë dhe Hungarisë, projekton Francën në vendin e parë dhe Portugalinë në vendin e tretë me Gjermanët në të dytin. Brenda ndeshjes, gjithashtu rekordi i CR7 që arrin Ali Daei me 109 gola në ekipin kombëtar.