GRUPI D: Anglia e mbyll si e para, Kroacia e dyta! Ja kundërshtarët e mundshëm

Anglia dhe Kroacia janë pozicionuar përkatësisht në vendin e parë dhe të dytë pas tre ndeshjeve në Grupin D të Kampionatit Europian, duke u kualifikuar për në raundin e 1/16-ve.

Skuadra e Southgate mposhti Çekinë 1-0 falë golit të Stërling në pjesën e parë, ndërkohë Kroacia fitoi 3-1 përballë Skocisë me golat e  Vlasic, Modric (gol fantastik) dhe Perisic (me kokë). Për Skocinë nuk mjaftoi barazimi i përkohshëm me McGregor.

LEXO EDHE  U largua nga Teuta, zbulohet skuadra e re e Rustem Hoxhës

Ndërkohë, në fazën tjetër, Kroacia do të përballet me vendin e dytë të grupit të Spanjës (Grupi E) ndërsa Anglia me vendin dytë të grupit F.

Kroacia përballet me vendin e dytë të Grupit E
Anglia përballet me vendin e dytë të Grupit F