A do kandidojë për kreun e PDK? Ja çfarë thotë Gent Cakaj

Ish-ministri i Jashtëm Gent Cakaj i cili përflitej si një kandidat i mundshëm për kreun e PDK-së në Kosovë, ka mohuar zërat me anë të një statusi në rrjetet sociale.

Cakaj shprehet se nuk synon të bëhet pjesë e asnjë partie politike dhe është tërhequr nga jeta publike deri në një vendim tjetër.

“Një sqarim i vogël: E para, ashtu siç e kam sqaruar disa herë tashmë,

LEXO EDHE  Zjarr në Fier/ Përshihet nga flakët pylli në Qafën e Lalarit dhe në Kraps (Video)

unë nuk jam dhe nuk synoj të bëhem pjesë e asnjë partie politike në Kosovë. E dyta, unë jam tërhequr përkohësisht nga jeta publike deri në një vendim tjetër, për të cilin, me siguri, do t’iu njoftoj personalisht! Ju uroj çdo të mirë në ndërkohë e mirëmbeteshi , Genti”, shkruan Cakaj.