​Rusia kërkon fitore ndaj Danimarkës, formacionet zyrtare

Me tri pikë të mbledhura nga dy ndeshjet e para të Grupit B, një fitore ndaj Finlandës dhe një humbje nga Belgjika, Rusia do të kërkojë pikë të plota në ndeshjen e fundit këtij grupi ndaj Danimarkës e cila është ende pa asnjë pikë.

Situata në këtë grup është shumë e paqartë për shkak se që të gjitha skuadrat e kanë mundësinë për t’u kualifikuar në fazën e eliminimit direkt, andaj kjo sfidë do të qartësojë shumë gjëra.

LEXO EDHE  Tokyo 2020/ Franca, Spanja e Gjermania marrin fitoret e para, ngec Brazili!

Këto janë formacionet zyrtare të kësaj ndeshje e cila starton nga ora 21:00:

Rusia: Afonov; Kudrjasov, Diveev, Dzhikiya; Fernandes, Zobnin, Ozdoev, Kuzyayev; Miranchuk, Golovin; Dzyuba.

Danimarka: Schmeichel; Maehle, Kjaer, Christensen, Vestergaard; Wass, Hojbjerg, Delaney; Poulsen, Braithwaite, Damsgaard.