VIDEO/ Kundërsulmi “vrastar” ndaj Gjermanisë, ja me sa km/h vrapoi Ronaldo

Cristiano Ronaldo është një nga sportistët më të mirë në botë dhe e ka treguar shpesh herë se mosha është vetëm një numër për të.

Në ndeshjen e Portugalisë kundër Gjermanisë (2-4) në Grupin F të Euro 2020 të shtunën, Ronaldo, 36 vjeç, kaloi 92 metrat vetëm për 14.2 sekonda për të shënuar golin e tij të parë në histori kundër Gjermanisë.

LEXO EDHE  Një tajfun kërcënon zhvillimin e Lojërave Olimpike

“BeIN Sports” analizoi golin e parë të Portugalisë, dhe zbuloi se Ronaldo arriti një shpejtësi maksimale prej 32 km/h gjatë vrapimit të tij për plot 97 metra.

Gjithashtu “ITV Sport”, raporton se Ronaldo kaloi 92 metrat për 14.2 sekonda, pavarësisht ngadalësimit të shpejtësisë në metrat e fundit të fushës.

https://twitter.com/BestofFootball8/status/1406334046393753607?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1406334046393753607%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.syri.net%2Feuro-2020-sport%2F431291%2Fvideo-kundersulmi-i-frikshem-ndaj-gjermanise-ja-me-sa-km-h-vrapoi-ronaldo%2F